O firmie

Firma EUTIT POLSKA SP.Z O.O jako generalny przedstawiciel firmy EUTIT S.RO. wykonuje usługi związane z doradztwem technicznym, sprzedażą elementów z topionego bazaltu oraz realizuje roboty związane z zabezpieczeniem elementów konstrukcyjnych wykładziną z topionego bazaltu.

Służymy zarówno wiedzą techniczna popartą długoletnim doświadczeniem jak również wykonujemy opracowanie projektów sieci wod-kan.

Wykonujemy kompleksową realizacje zadań związanych z zabezpieczeniem przed korozją elementów betonowych, stalowych i żeliwnych w sieciach wodno-kanalizacyjnych.

Bazalt jest materiałem naturalnym o dużej wytrzymałości mechanicznej i bardzo dużej odporności na wszelkie czynniki korozyjne. Jego trwałość jest praktycznie nieograniczona, a wytrzymałość nie spada w czasie jak to ma miejsce w przypadku innych materiałów.

Najczęściej zabezpieczanymi elementami są zarówno stare jak i nowe komory, studnie rozprężne i osadcze, pompownie, oraz kanały przełazowe, które narażone są zarówno na korozję chemiczną jak również na ścieranie.

Dzięki długoletniemu zastosowaniu elementów z topionego bazaltu w kanalizacji na rynku Czeskim ( Praga, Brno, Ostrava, Pilzno, Karlove Vary i inne ), firma Eutit Polska zabudowała elementy z topionego bazaltu w systemach wodno-kanalizacyjnych miedzy innymi w takich miastach jak: Wrocław, Kraków, Bydgoszcz, Płock, Katowice, Opole, Kalisz, Rawicz, Leszno, Lewin Brzeski, Długołęka, Kąty Wrocławskie, Miękinia.